Turniej Eliminacyjny – Polska Liga Tenisa

Home / Bez kategorii / Turniej Eliminacyjny – Polska Liga Tenisa

W Warszawie był półfinał, w Poznaniu – finał, a w Katowicach – zwycięstwo. Leszek Wrzesień wygrał turniej eliminacyjny Polskiej Ligi Tenisa w Katowicach, pokonując w finale Marcina Filipowicza 4:0, 3:4, 10:5.

Turniej eliminacyjny PLT 2019 w Katowicach dostarczył ogromnej dawki emocji. Szokująca liczba super tie-breaków w fazie grupowej, rekordowa ilość tzw. złotych piłek i niesamowite wzloty i upadki poszczególnych graczy. W fazie grupowej, rozegranej w sobotę najlepiej zaprezentował się Konrad Maciejewski, który w trzech meczach nie stracił ani jednego gema. 26-letni rzeszowianin odpadł jednak w ćwierćfinale, przegrywając z późniejszym triumfatorem imprezy – Leszkiem Wrześniem 2:4, 2:4

 
Główną atrakcją całego turnieju były jednak mecze z udziałem Marcina Filipowicza. 23-latek z Poznania w 1/8 finału z Marcinem Pokrzywnickim przegrywał już 1:4, 0:3 i 0:40 by ostatecznie…. odbić się od dna i na wieczór zameldować się w samym finale turnieju. Tu również Filipowicz był blisko dokonania kolejnego „cudu”. Tym razem ze stanu 0:4, 0:2 doprowadził do … super tie-breaka. Przypomnijmy, że przed tygodniem (w Poznaniu) Filipowicz wyeliminował w 1/8 finału samego Rafała Palińskiego, triumfatora turnieju eliminacyjnego z Warszawy, ale w kolejnej rundzie pożegnał się z turniejem, uznając wyższość Pawła Dzikiewicza. Jak sam przyznał, do Katowic przyjechał powetować zeszłotygodniową porażkę. 
 
Oprócz Września i Filipowicza, pewni udziału w Wielkim Finale Polskiej Ligi Tenisa 2019 (Warszawa, 31.08-1.09)są także półfinaliści katowickich eliminacji: Paweł Pomierny (Olkusz) i Michał Wilamowski(Rumia). Kolejne turnieje eliminacyjne cyklu PLT 2019 odbędą się we: Wrocławiu (3-4.08), Sopocie (10-11.08) i Krakowie (17-18.08). Zagrać może każdy, serdecznie zapraszamy do zapisów na poszczególne turnieje. Awans do warszawskiego finału (31.08-1.09) uzyskają półfinaliści każdej z rund. 

 

Honorujemy :

;